O Klubie

Klub Judo Chojrak należy do ścisłej czołówki stołecznych klubów sportowych. Jest zrzeszony w Polskim Związku Judo, Nasi trenerzy to byli członkowie kadry narodowej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Zawodnicy i zawodniczki to nasza duma!

Prowadzimy zajęcia na terenie całej Warszawy, jednak nasze serce zawsze mocniej bije dla Bródna i Targówka. To tu, w styczniu 2012 roku, w niewielkiej sali na zapleczu salonu kosmetycznego, stawiali swoje pierwsze kroki na macie nasi dzisiejsi medaliści. Wraz z rozwojem klubu młodych judoków przybywało i wkrótce pomieszczenie o powierzchni 25m2 zamieniliśmy na wiele profesjonalnie wyposażonych sal w których dziś trenuje ponad 850 zawodników.

Obecnie prowadzimy zajęcia w wielu miejscach - głównie są to przedszkola i szkoły. Grupy mają różne poziomy zaawansowania - poczynając od grup początkujących (już nawet dla trzylatków), poprzez grupy średnio zaawansowane, aż do grup sportowych gdzie odbywają się treningi wyczynowe.

Dzięki różnorodności poziomów, każde z dzieci trafia do grupy idealnie dopasowanej do swojego wieku i predyspozycji, gwarantując mu tym samym możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału raz szybkiego rozwoju

Zależy nam na jak najlepszym rozwoju naszych zawodników, przez co umożliwiamy im awanse do grup bardziej zaawansowanych nawet w ciągu roku szkolnego

Nasza Kadra

Chojrakiem BYĆ

Każdy Chojrak marzy o czarnym pasie, to jasne! W naszym klubie robimy wszystko aby spełniać sportowe marzenia naszych zawodników i zawodniczek. 10 dan, czy olimpijskie złoto to nagroda dostępna dla najbardziej zdeterminowanych sportowców. trening judo ma jednak ogromna ilość zalet, które są dostępne i pewne dla wszystkich judoków!

Podczas treningów w Klubie Judo Chojrak kierujemy się zasadą: przez zabawę do sportu. Dzięki temu, podczas zajęć ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki, szlachetne wartości judo wpajamy już trzylatkom. Na naszych treningach skierowanych do młodszych dzieci wprowadzamy dużo przepychania, przeciągania i siłowania. Dzieci turlają się, ugniatają nawzajem, uczą się upadania bez robienia krzywdy sobie i innym. Takie aktywności są nieocenione jako wsparcie w terapii SI, rozwijają zdolności motoryczne, orientację przestrzenną, gibkość. Judo to równomierny rozwój wszystkich partii mięśni. W odróżnieniu do innych sportów mamy tutaj dużo zabaw z czołganiem, pełzaniem czy czworakowaniem, co wzmacnia mięśnie szkieletowe, odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Jest to doskonała korektywa. Dzieci w mądry, sprofilowany i bezpieczny sposób mogą wyładować nadmiar energii. Już po kilku zajęciach rodzice małych Chojraków widzą pozytywne efekty.